به سامانه حسابداري شخصي، آنلاين و رایگان حساب بيست خوش آمديد
کد شامد: 1-1-686358-65-4-4
ثبت نام

 
 
 
WeChat بسته شد، Tango جايگزين شد، اسرائيل..؟؟؟ ( این صفحه 7755 مرتبه بازدید شده است )

WeChat بسته شد، Tango جايگزين شد، اسرائيل..؟؟؟

 

حساب بيست : حسابداري شخصي آنلاين و رايگان

همين چند روز قبل بود كه خبر فيلتر شدن سيستم ويدئو چت WeChat  منتشر شد.

با توجه به اينكه گوشي هاي هوشمند كاربرد وسيعي در سطح جامعه داشته است، علي القاعده كاربران اين نوع گوشي لاجرم بايست به دنبال جايگزين براي اين سامانه باشند تا بتوانند از قابليتهاي سيستم خود استفاده نمايند.

 

يكي از گزينه هاي مناسب براي سيستم WeChat كه توسط تعدادي از كاربران جايگزين شده Tango نام دارد. سامانه تانگو نوعي شبكه اجتماعي با قابليت اشتراك گزاري متن، عكس، فايل، مكالمه صوتي و ويدئوئي مي باشد، اما براي دانلود آن عجله نكنيد داستان اصلا به همينجا ختم نمي شود

تانگو را شخصي به نام Uri Raz  تاسيس نموده و در Mountain View كاليفرنياي آمريكا است. وي كارآفريني با ديدگاه اينترنتي است و چندين شركت فناوري را تاسيس نموده است. آخرين شركتي كه وي راه اندازي نموده تانگو نام گرفته است. قبل از آن يوري شركت Dyyno را راه اندازي و مديريت نموده كه شركت نمايش و پخش داده هاي تصويري است. قبل از آن وي موسس و مدير شركت Appstream بوده كه در سال 2006 به شركت Symantec واگذار شده است. يوري همچنين مدير شركت فناوريهاي تعاملي صفحات طلائي GSIT بوده، موسس شركت فناوريهاي Shore بوده كه به شركت فناوريهاي Ness در سال 2002 (EDS اسرائيل) واگذار شد. يوري موسس شركت Teletel نيز هست كه اولين موتور جستجوي اسرائيل است و امروزه نيز پرتال جستجوي پيشرو در اسرائيل مي باشد. يوري داراي مدرك كارشناسي از دانشكده فني Summa Cum Laude در حيفا، اسرائيل است.

تذكر : شايد خيلي ها تا اينجا توجهشان به موضوع جلب شده باشد. اما باز هم خواهشمند است عجله نكنيد مطلب از اين هم جالبتر خواهد شد.

 

فيشينگ؟! :

حتما شما موضوعي به نام فيشينگ را شنيده باشيد اما براي همسان شدن دانشمان، يكبار ديگر تعريف ما از فيشينگ را مرور مي كنيم. فيشينگ همان ماهيگيري است، طعمع مي گذاريم، ماهي طعمه را مي خورد غافل از آنكه خودش خورده شده است. زيرا ما قلاب را بالا كشيده و ماهيتابه را آماده مي كنيم.

در اينترنت معمولا طعمه گذاري توسط ايميل صورت مي گيرد به اين صورت كه شما يك ايميل از آشنا يا غير آشنا دريافت مي كنيد و آنرا باز مي كنيد. ( توصيه اكيد مي شود كه اگر ايميل از ناشناس است آنرا باز نكنيد) اما  ايميل از آشنا بوده يا از سايتي بوده كه مي شناسيد مثلا Linkedin و لذا آنرا باز كرده ايد، توصيه بعدي ( در حد التماس ) آنست كه روي چيزي "كليك" نكنيد. چون شما نمي دانيد پشت آن كليك چه دستوري نوشته شده است. شايد وقتي معني كد نوشته شده در پشت آن كليك را بدانيد كه در ماهيتابه بالا و پائين مي پريد چون شما با همان يك كليك اجازه داده ايد كه همه داده هاي شما (اگر تا آن لحظه ارسال نشده است) براي نويسنده كد ارسال شود ( همه داده ها شامل ليست ايميلها دريافتي، ارسالي، دفترچه مشخصات و محتواي ايميلها مي شود).

تا اينجا را خيلي از ما و شما مي دانستيم اما خيلي ها باور نمي كردند كه : فيشينگ روي گوشي هاي موبايل هوشمند نيز قابل اجرا مي باشد.

 

اكنون رسيديم به نكته جالب در مورد نرم افزار Tango كه جايگزين WeChat شده است و آن هم اينكه اين نرم افزار شديدا عاشق فيشينگ مي باشد. كساني كه اين نرم افزار را نصب و اجرا نموده اند ( تقريبا بدون استثنا ) مورد حمله فيشينگ واقع شده اند و همه داده هاي دفترچه تلفن آنها سرقت شده است.

 

شايد شما در چند روز گذشته پيامك هاي دعوت از طرف شماره هاي دوستان خود دريافت نموده ايد به اين مضمون كه Checkout my picture in http://tango.net (عكسهاي من را روي تانگو نگاه كنيد) يا شايد هم اين پيام را دريافت نموده باشيد  open your gift from me on http://tango.net( هديه من به شما را در تانگو بازكنيد). معني (ظاهري آنرا برايتان گفتم اما معني باطني) هر كدام از اين پيامها آنست كه ارسال كننده پيام طعمه فيشينگ واقع شده و ليست تماسهاي وي به سرقت رفته است و اكنون تانگو با خوشنودي در حال طعمه گذاري براي همه آن شماره تلفنهاي همراه است و پيامهائي به نفع تانگو در حال توزيع شدن مي باشند.

 

من ( شخصا ) از نظر فني هنوز نمي دانم كه آيا اين پيامكها از جيب كاربر طعمه شده ارسال شده است يا خير زيرا هم به لحاظ فني و هم براي خنده مهم است. در كل عمليات فيشينگ اجرا شده به لحاظ فني بسيار زيبا و هوشمندانه اجرا شده و فيلتر شدن WeChat  نيز فرصت بسيار بسيار خوبي براي Tango فراهم نموده است تا به ماهي گيري خود بپردازد.

 

تفسير اين خبر برعهده خود شما است. فقط به دوستان خود بگوئيد صورتحسابشان را چك كنند تا بتوانند حساب دقيق داده هايشان را داشته باشند wink

 

مرجع كارتهاي ويزيت

حساب بيست - مرجع كارتهاي ويزيت

مرجع كارتهاي ويزيت در سامانه حساب بيست ايجاد شد. شما مي توانيد اطلاعات كارت ويزيت خود و يا دوستان خود را در اين سايت براي استفاده و اطلاع ديگران درج كنيد و از اين ابزار براي معرفي حرفه خود نيز بهره ببريد.

 

ضرورت مرجع كارت ويزيت :

حتما شما هم تعداد زيادي كارت ويزيت از شركتها، سازمانها، اشخاص و موضوعات مختلف دريافت نموده ايد، شايد شما در زمره كساني باشيد كه آلبوم هاي خاص براي كارتهاي ويزيت خود داريد و آنها را مرتب نگه مي داريد. اما خيلي ها اينگونه نيستند و نگهداري كارتهاي ويزيت را خيلي جدي نمي گيرند و در نتيجه وقتي به دنبال آن خواهند گشت، احتمال دارد كه نتوانند آن را پيدا نموده و به اطلاعات لازم دست پيدا كنند.

اما حتي اگر منظم هستيد و كارتهاي خود را به خوبي نگهداري كرده ايد ، با اين وجود بد نخواهد شد اگر آنها را در اين سيستم هم معرفي كنيد تا هم شما و هم همه كساني كه بعدا به آن نياز خواهند داشت بتوانند به راحتي آنرا جستجو كنند

همچنين اين بانك مرجع خوبي براي معرفي شما به سايرين خواهد بود

اين سيستم همچنين مي تواند مرجعي براي به روز آمد نمودن اطلاعات شما باشد. اگر تغييري در اطلاعات شما ايجاد شده است و مي خواهيد به ديگران آنرا اطلاع دهيد، يكي از مراجع خوب اين سيستم خواهد بود

 

 

این مطلب را با دوستان خود به اشتراک بگذارید